Видалення
молочних зубів

 В якому випадку видалення молочних дитячих зубів необхідне?

Видалення зубів викликає сильне занепокоєння и страх у дітей. Це природно. Тому наші спеціалісти роблять все можливе, аби зробити цю процедуру безболісною та якомога приємнішою.

Тимчасові зуби необхідно видаляти, коли вони починають хитатися і заважають вирости новим постійним зубам, викликають дискомфорт під час прийому їжі, приваблюють увагу язика.

Буває інша ситуація. Молочний зубчик ще не випав, а поруч із ним вже росте новий постійний зуб. Така ситуація викликає біль і може спричинити нерівний ріст зубів, зіпсувавши їх естетику.

В нашій клініці можна легко видалити молочні зуби без уколів, котрих дуже бояться не тільки дітки, а й дорослі. Для знеболювання наші лікарі використовують аплікаційну анестезію.

Також буває, що молочні зуби необхідно видаляти через ортодонтичні проблеми. Такі зуби псують прикус і часто змінюють положення сусідніх зубів. В цьому випадку зуб не хитається, тому при видаленні застосовується анестезія.
В сучасній медицині існує велика кількість якісних антисептиків для знеболювання таких процедур.

Рішення про те, який саме застосовувати вид анестезії для вашої дитини  – приймає тільки лікар. При цьому враховуються багато факторів: анатомія, вік дитини, його психологічний стан и настрій, реакція на медикаменти. Свій вибір анестезії лікар зобов’язаний повідомити дитині і батькам.

В ситуації, коли зуб неможливо вилікувати, його потрібно негайно видаляти, оскільки він може завдати шкоди здоров’ю дитини. Перед видаленням обов’язково проводиться діагностичне обстеження.

Видалення молочних зубівЦіна, грн
Звичайне видалення300 грн
Складне видалення I ступеня600 грн
Складне видалення II ступеня800 грн

записатися на прийом

Консультація включає:
1

Знайомство з лікарем в ігровій формі під час перегляду мультиків

2

Застосування стерильного набору під час огляду

3

Рекомендації лікаря по лікуванню та догляду за зубками

4

Детальний та зрозумілий розрахунок лікування

  Самостійне видалення молочних зубів

  У нормі їх випадіння відбувається самостійно, не вимагаючи хірургічного втручання. Коли дитина чистить зуби, їсть, вона підвищує рухливість зубів, що тільки намітилась. У результаті з часом зуб розхитується настільки, що випадає самостійно, не вимагаючи ніякого стороннього втручання. Рану досить буде прополоснути чистою кип’яченою водою. Зупинити кровотечу, якщо воно буде, можна, поклавши тампон із стерильної марлі. Також рекомендується протягом 2-3 годин не годувати дитину, що допоможе запобігти інфікуванню рани і виключити додаткове травмування ясен.

  У ряді випадків батьки можуть самі висмикнути молочний зуб, якщо він буквально висить «на нитці». Але це можна робити тільки якщо ви впевнені, що ясна не будуть пошкоджені і зубчик вийде легко. Використовуйте марлю, змочену антисептиком. Рекомендується ретельно обробити також і руки.

  Показання і протипоказання до видалення молочних зубів

  Але, далеко не завжди можна так просто і безболісно видалити молочний зуб. Нерідко виникають ситуації, коли без професійної допомоги не обійтися. Головне – не упустити момент і вчасно звернутися до стоматологів. Подальше виправлення проблеми може бути більш тривалим, складним і травматичним для дитини як в фізичному, так і в психоемоційному плані.

  Тому батьки повинні регулярно стежити за станом молочних зубів у дітей, проводити профілактику за першої необхідності звернутися за спеціалізованою допомогою в стоматологічну клініку.

  Коли обов’язково варто видалити молочний зуб

  Показання до видалення молочних зубів:

  • карієс в запущеній формі, здатний викликати ураження зародка (зачатка) постійного зуба;
  • затримка природного розсмоктування коренів, викликана аномаліями прикусу або іншими деформаційними змінами;
  • зубна рухливість, що доставляє відчутний дискомфорт довгий час;
  • наявність запальних процесів в яснах;
  • руйнування молочних зубів внаслідок травм щелепи, голови, переломом кореня;
  • розташування зубів під кутом, надкомплектні й інші ортодонтичні показання;
  • поява нового постійного зуба в той час, як молочний ще щільно сидить в яснах.

  Ситуацій, коли може знадобитися стоматологічне видалення молочних зубів набагато більше. Тільки досвідчений лікар, аналізуючи клінічну картину зможе сказати, чи треба виривати зуб або можна обійтися лікуванням. Процедура часто проводиться в один прийом і не несе загрози для здоров’я дитини.

  Протипоказання до проведення процедури

  Одночасно з показаннями, є й протипоказання до видалення молочних зубів. Вони можуть носити тимчасовий характер або вимагати створення спеціальних умов. Мова йде про:

  • наявності у дитини таких захворювань, як стенокардія, тахікардія, міокардит та інші серцеві патології;
  • психологічні проблеми, особливо в період загострення, захворювання нервової системи;
  • патології ясен, м’яких тканин ротової порожнини, захворювання крові, запальні процеси: попередньо проводиться терапія в стаціонарних умовах;
  • наявності вірусних інфекцій (грип, скарлатина, коклюш, пневмонія та ін.).

  До відносних протипоказань відносять кандидоз ротової порожнини, запалення слизових оболонок, бактеріальні патології. Доцільність проведення процедури в таких випадках визначає стоматолог. Але найчастіше попередньо рекомендується вилікувати наявні захворювання, а тільки після цього виривати молочні зуби.

  Особливості видалення молочних зубів

  Видалення молочного зуба у дитини має виконуватися досвідченим стоматологом-хірургом або дитячим стоматологом, які мають відповідні ліцензії. У тому випадку, якщо лікар не виявив запальних процесів та інших ускладнюючих чинників, можна починати процедуру. Вона проводиться в такий спосіб:

  • Виконується знеболювання. Лікар самостійно вибирає анестезію, орієнтуючись на складність ситуації і ступінь тривожності дитини. У більшості випадків використовується місцеве знеболювання із застосуванням заморожуючих гелів і мазей. У складних випадках, що вимагають тривалого втручання, буде запропонований медикаментозний сон.
  • Використовуючи спеціальні щипці, лікар акуратно виймає зуб. Такий інструмент дозволяє мінімізувати тиск на зачаток постійного зуба і не розкришити крихкий молочний.
  • Проводиться антисептична обробка рани. Так зупиняють кровотечу та запобігають інфікуванню.

  Після завершення процедури дитині не рекомендується їсти протягом 2-3 годин. В іншому обмежень немає.

  Чи боляче видаляти молочні зуби?

  Є думка, що у молочних зубів немає коренів, але це не так. Вони є, тільки ближче до 5-6 років вони починають розсмоктуватися в передніх зубах, і до 9-12 років в бічних зубах. Зв’язок між яснами і коронкової частиною стає дуже крихким, тому процес видалення молочного зуба не особливо болючий, хоча і можливий деякий дискомфорт.

  У тому випадку, якщо треба виривати зуб, коли його корінь ще не розсмоктався, якщо потрібно більш серйозне хірургічне втручання, лікар приймає рішення про застосування анестезії. Тут кілька варіантів, починаючи від найбільш простих (застосування охолоджуючих гелів) і до медикаментозного сну. Дозування анестезії розраховується дуже ретельно. До уваги беруть вагу дитини та плановану тривалість процедури. Всі препарати, що використовуються, мають високу якість та не шкодять здоров’ю дитини. Також лікар розповість про те, які препарати можна буде дати дитині, якщо вона буде відчувати дискомфорт, коли знеболюючий засіб перестане діяти.

  Як відбувається видалення зубів в нашій клініці

  Шукаєте хорошу клініку в Києві, де можна було б вирвати молочний зуб за невисокою ціною, звертайтесь до нас. У нас можна пройти повний комплекс діагностичних заходів, які дозволять встановити необхідність видалення зуба. Стоматологи знайдуть підхід до кожного юного пацієнта, що зробить непросту процедуру максимально комфортною для нього.

  Спочатку потрібно записатися на консультацію. Далі ми знайомимося з дитиною, допомагаємо їй адаптуватися в клініці, проводимо діагностику. Тільки після цього складається план лікування. У роботі використовуються інноваційні технології і медикаментозний сон. Ми знаємо, як видалити зуб без болю. Звертайтеся, і переконайтеся в цьому особисто.

  Дізнатися скільки коштує вирвати молочний зуб дитині в Києві можна за телефоном або за допомогою відправки онлайн-запиту нашим менеджерам. Територіально наша клініка дитячої стоматології знаходиться в Голосіївському районі Києва.