Профілактика

Карієс краще попередити, ніж лікувати. Це називається профілактика. Якщо ви хочете уникнути захворювань зубів малюка, укріпити їх та зберегти здорову посмішку, в також зробити кожен похід приємним та без втрати нервів, то наступні процедури для вас:

Профілактичні огляди у стоматолога 1 раз в 3 місяці – чому так часто?

Від карієсу не застрахований ніхто, а молочні зуби потрібно лікувати так само, як дорослі. Процес не дуже приємний в будь-якому віці. Але погодьтеся, вилікувати малесеньку «дірочку» набагато легше, ніж велику. Важливий факт – карієс в молочних зубах розвивається в 10 раз швидше, ніж в дорослих.

В стоматології BabySmile візити проходять під мультфільми і завжди закінчуються приємними для дітей подарунками. Лікар огляне порожнину рота, вкаже на ушкоджені зубки, якщо такі є, після чого дасть рекомендації по тому, що їсти та як чистити.

Професійна чистка зубів – невже дітям це також потрібно?

Стовідсотково – так. Зубний наліт з’являється в будь-якому віці. Є наліт, який неможливо зчистити вдома зубною щіткою. Він так і залишається на зубах, викликаючи цілю купу небажаних проблем у майбутньому.Неприємний запах з рота, негарний жовтий або сірий колір зубів при посмішці, ну і звичайно ж карієс. Тому, так само як і дорослим, дітям 1 раз в 6 місяців рекомендована професійна чистка зубів.

Як відбувається чистка зубів дитині? В клініці BabySmile дитячий стоматолог підбирає метод і матеріал для чистки індивідуально під вид нальоту и вік дитини. Процедура відбувається під улюблений мультфільм в ігровій формі і завжди закінчується подарунком. Частіше дітям чистять зубки спеціальними пастами і щітками. Ультразвуковий метод та піскоструменевий метод, котрими проводиться чистка дорослим, дітям до 7 років робиться вкрай рідко.

Глибоке фторування зубів – що це таке?

Навіщо потрібне фторування зубів дітям? Якщо простими словами, то сполука фтору і кальцію роблять зуби більш міцними. В арсеналі у дитячого стоматолога є спеціальні речовини, вміст фторидів в яких є дуже високим. Не рекомендовано використовувати ці речовини вдома. Після нанесення на зуби ці фториди проникають в зубну емаль, створюючи додаткову міць та захист від карієсу. Таку процедуру рекомендовано робити 1 раз в 6 місяців дітям в будь-якому віці. Візуально зуб не змінюється , але стає набагато міцніше.

Герметизація фігур – кому, навіщо і коли це потрібно?

Іноді в роті у дитини постійні зуби з’являються раптово… В віці 5-6 років. Це бічні зуби. Нічого не випадає. Просто за всіма зубами росте іще один великий, гарний, новий постійний зуб. Ще до того, як випадають передні молочні зуби. Цей зуб батьки часто сприймають за молочний та не приділяють йому потрібної уваги. Дарма. Це ж перший постійний моляр! Або його ще називають «шістка». Його дуже потрібна увага і захист. В борознах (фісурах) цього зубу дуже часто розвивається карієс. Щоб цього не відбулося, фігури стоматолог заливає спеціальним герметиком. Якщо пояснити зовсім просто: фігур – це «пломба на випередження» в здоровий зуб, без свердління, звичайно ж. Завдяки цій процедурі в заглиблення зуба не потрапляє наліт. Карієс в цьому місці стає неможливим. Зуб захищений.

В клініці BabySmile дитячий стоматолог точно визначить, котрий з зубів молочний, а який постійний. С легкістю проведе герметизацію фігур, якщо вона показана вашій дитині.

ПрофілактикаЦіна, грн
Професійна чистка зубіввід 550 грн
Глибоке фторування зубів600 грн
Герметизація фіссур750 грн
Консультація стоматолога300 грн

 

записатися на прийом

Консультація включає:
1

Знайомство з лікарем в ігровій формі під час перегляду мультиків

2

Застосування стерильного набору під час огляду

3

Рекомендації лікаря по лікуванню та догляду за зубками

4

Детальний та зрозумілий розрахунок лікування

  Навіщо потрібна профілактика дитячих зубів

  Багато дорослих помилково вважають, що немає сенсу дбати про здоров’я молочних зубів, адже вони з часом випадуть, а їм на зміну прийдуть постійні. Дітей стоматологи відносяться до групи ризику, адже їх організм тільки розвивається, захисні механізми поки не працюють на повну силу. До того ж малюкам треба навчитися правильно доглядати за ротовою порожниною, а на це потрібен час і практика.

  Розвитку карієсу і інших патологій у дітей сприяє також:

  •       тонка емаль молочних зубів;
  •       часткова мінералізація;
  •       фізіологічні особливості організму та ін.

  Недостатній або неправильний догляд може спричинити швидке поширення інфекції, яка може перекинутися і на постійні зуби, навіть якщо ті поки знаходяться в стані зачатку. Карієс на молочних зубах розвивається в 10 разів швидше, ніж на постійних. В результаті буде потрібна реставрація молочних зубів, а в ряді випадків, в особливо запущених ситуаціях і видалення зубів у дітей. Так, сучасні методи лікування зробили крок далеко вперед. Зокрема, стоматологія пропонує лікування уві сні, коли дитину на час проведення процедур занурюють у медикаментозний сон. Але це вже крайні заходи, яких можна уникнути, якщо ретельно стежити за здоров’ям дитячих зубів. Увагу слід приділяти не тільки регулярному чищенню, а й профілактичним заходам.

  Що таке профілактика дитячих зубів: види і особливості процедур

  Під профілактикою мається на увазі комплекс заходів, спрямованих запобіганню появи у дитини карієсу і супутніх захворювань ротової порожнини. Також стоматолог навчить малюка правильній гігієні, а батьків – здоровому харчуванню. Важливо з самого дитинства закласти навички, які дозволять в майбутньому правильно доглядати за зубами.

  Професійна гігієна порожнини рота передбачає реалізацію наступних процедур:

  •       гігієнічна чистка;
  •       глибоке фторування;
  •       герметизація фісур.

  Розглянемо особливості цих процедур більш докладно.

  Професійне чищення

  Звичайного домашнього чищення зубів, навіть дуже ретельного та регулярного недостатньо для підтримки здоров’я ротової порожнини. Потрібно регулярно кожні п’ять місяців проходити і відповідну професійну процедуру. В ході чистки зубів у стоматолога видаляються відкладення на емалі, очищається зубояснева борозна й пришийкова зона. Для цього використовуються більш щадливі методи, ніж при аналогічній процедурі у дорослих. Вони підбираються індивідуально, виходячи з виду нальоту та віку дитини. Після процедури на зуби наносяться зміцнюючі гелі (ремінералізація емалі). Також може бути рекомендовано пройти деякі процедури в домашніх умовах, але під контролем дорослих.

  Глибоке фторування

  Фтор і кальцій – це основні компоненти, які потрібні зубам для того, щоб вони залишалися міцними і здоровими. Щоб відновити нестачу фтору в емалі, на неї наносяться спеціальні суміші, багаті на цей компонент. При цьому фториди проникають в глибокі шари тканин, зміцнюючи їх і забезпечуючи надійний захист від карієсу. Процедура не впливає на зовнішній стан зуба, але при цьому він стає більш міцним. Глибоке фторування проводиться виключно досвідченими лікарями в умовах клініки. Рекомендована періодичність процедури – 1 раз в півроку незалежно від віку пацієнта.

  Герметизація фісур

  Приблизно у віці 5-6 років у дітей з’являються нові бічні зуби. Найчастіше це відбувається до того, як починають випадати молочні. Це постійні моляри, яким слід приділяти підвищену увагу вже буквально з перших днів появи. В їх бороздах, які професійно називають фісурами часто розвивається карієс. Щоб запобігти даній патології, стоматолог виконує герметизацію зубів у дітей. Він заливає ці самі борозди спеціальною сумішшю, що запобігає розвитку карієсу. Це свого роду пломба, тільки встановлюється вона на здоровий зуб без попереднього свердління бормашиною. Завдяки цьому в поглиблення не потрапляють залишки їжі та інші речовини, здатні викликати появу карієсу. Герметизація фісур у дітей дозволить без болю і дискомфорту зберегти надовго здоров’я корінних зубів.

  Професійна профілактика дитячих зубів у Києві

  Дитяча стоматологічна клініка «Baby Smile» проводить всі заходи в комфортній для дитини обстановці. Для неї включаються улюблені мультфільми, а після процедур презентується невеличкий подарунок. У нас працюють найкращі лікарі з великим досвідом. Вони обов’язково знайдуть індивідуальний підхід до кожного маленького пацієнта, зуміють розташувати його до себе і дати зрозуміти, що перед ними приятель, а не суворий лікар. У роботі використовуються міжнародні стандарти і передові технології, що дозволяють отримувати відмінний результат без болю та дискомфорту.

  Також в ході спілкування стоматолог розповість, які продукти мають позитивний вплив на здоров’я зубів, а які, навпаки, згубно на них впливають. У консультацію входить також підбір оптимальної зубної пасти для дитини, навчання правильному чищенню зубів.

  Запрошуємо до себе юних пацієнтів Голосіївського району та інших районів Києва. У нас вартість чистки зубів і інших профілактичних процедур цілком доступна і обґрунтована. Для постійних пацієнтів у нас діють додаткові знижки. Ціни на профілактику захворювань зубів у дітей можна дізнатися у менеджерів нашої клініки. Для зв’язку з ними скористайтеся формою зворотного зв’язку або зателефонуйте нам.