Лікування
карієсу

Чи варто лікувати молочні зуби?

Тимчасові зуби нічим не відрізняються від постійних. В них так само є корні, канали, як і в дорослих зубах – це факт. Випадають останні молочні зуби в 10-12 років. Думка про те, що «молочні все одно випадуть, можна не лікувати» застаріла, вона невірна. Вона з’явилася в ті далекі часи, коли кабінет стоматолога був місцем болю, страху та страждань.
Вилікувати хворий молочний зуб сьогодні досить можливо. А захворювання молочних зубів залишаються все тими ж: карієс, пульпіт, періодонт. Скарги дітей такі самі, як у дорослих: зубний біль, застрягання їжі, набряки, неприємний запах із рота.

Карієс молочних зубів – як лікувати??
Найефективніший та надійний метод лікування карієсу – встановлення пломби. Самый эффективный и надежный метод лечения кариеса – постановка пломбы. Все темне і сірчане в зубі треба висвердлити, а пустоту, що утворилася заповнити пломбою. Якщо на молочному зубі видно пляму чи заглиблення чорного/коричневого кольору, в ньому застряє їжа, а дитина відчуває легку біль, що швидко минає – це скоріш за все карієс. Є 3 його стадії: початкова, середня та глибока стадія карієсу. Все, що варто знати – чим більше и глибше карієс, тим важче лікування. Тому, тільки-но помітив темну пляму на зубі потрібно відразу звертатися до дитячого стоматолога в будь-якому віці.
Що таке пульпіт? Пульпа – це пучок судин та нервів, що знаходяться в зубі. Ще відома як «нерв» зуба. В кожному молочному зубі є корінь та «нерв», як і в дорослих зубах. Якщо карієс довго не лікувати, то рано чи пізно він дійде до нерва та викличе його запалення – це і є пульпіт.
Для того, щоб вилікувати пульпіт, потрібно видалити нерв, запломбувати канали зуба, реставрувати зуб або відновити його коронкою. Метод та матеріал обирає дитячий стоматолог в залежності від стану, в якому знаходиться зуб.

Як розпізнати пульпіт у дитини??

В роті ви будете бачити просто «дірочку», але скарги будуть серйознішими, ніж при карієсі. Зубна біль у дитини буде сильною та тривалою. Частіше у вечірній час чи вночі. Це ознаки гострого пульпіту. Хоча, іноді, пульпіт у дітей може протікати без симптомів (хронічний пульпіт) – велика дірка є, а скарг немає, але в зубі нерв в цей час повільно «помирає» від інфекції.

Як ми лікуємо дітей?

В клініці Baby Smile працюють дитячі стоматологи. Це означає:
наші лікарі пройшли додаткове навчання за спеціальністю «дитячий стоматолог» в університеті; вони знають, що робити саме з дитячими зубами, на відміну від дорослих стоматологів
лікарі постійно відвідують курси провідних світових лекторів з дитячої стоматології, що дозволяє працювати сучасними методиками і матеріалами
лікарі вивчають особливості дитячої психології, щоб вміти знайти підхід до дітей різного віку

Лікування без болю
Щоб лікування було безболісним, ми використовуємо сучасні техніки проведення анестезії
Для тих, хто дуже боїться є можливість вилікуватися з використанням медикаментозного сну. Для цього у нас є все необхідне устаткування та команда досвідчених анестезіологів. Доки дитинка спить – дитячий стоматолог вилікує все ушкоджені зубки за одне відвідування.

 

Лікування карієсуЦіна, грн
Пломба молочного зубавід 900 грн
Тимчасова пломба з ліками при лікуванні каналіввід 350 грн
Знеболюючий гель (аплікаційна анестезія)50 грн
Знеболюючий укол (інфільтраційна анестезія)300 грн
Коронка на молочний зуб металева1000 грн
Лікування пульпіту молочного зуба з постійною реставрацією1400 грн

записатися на прийом

Консультація включає:
1

Знайомство з лікарем в ігровій формі під час перегляду мультиків

2

Застосування стерильного набору під час огляду

3

Рекомендації лікаря по лікуванню та догляду за зубками

4

Детальний та зрозумілий розрахунок лікування

  Що таке карієс?

  Карієс – одне з найбільш поширених стоматологічних захворювань, з яким стикаються як дорослі, так і діти. Він може вражати і постійні, і молочні зуби, викликаючи біль, проблеми з пережовування їжі, естетичний дискомфорт.

  Карієс зубів у дітей діагностується в декількох стадіях:

  •       Початкова. З’являється невелика каріозна пляма. Супроводжується демінералізацією і розм’якшенням емалі. Поверхня зуба стає шорсткою, втрачає однорідність структури, помітні світло-коричневі або білі включення. Ніяких інших симптомів на цій стадії захворювання не виникає.
  •       Поверхнева. Емаль продовжує поступово руйнуватися, темніє. Зубний нерв починає реагувати на зовнішні подразники: холодне, гаряче, солодке.
  •       Середня. Шкідливі бактерії поступово починають проникати в більш глибокі шари дентіну, руйнуючи їх. Тут вже каріозна порожнина стає добре помітною неозброєним оком. Чутливість на зовнішні подразники підвищується.
  •       Глибока. Інфекція продовжує поширюватися, проникаючи все глибше, захоплюючи все більшу область. На цьому етапі високий ризик появи ускладнень, зокрема пульпіту, періодонтиту. Є ймовірність повної втрати зуба.

  Профілактика дитячого карієсу мінімізує ймовірність появи захворювання, а регулярне відвідування стоматолога дозволить виявити патологію на початковій стадії.

  Особливості дитячого карієсу

  На відміну від дорослих, діти не завжди можуть точно вказати на джерело неприємних відчуттів або болю. Свій дискомфорт вони проявляють по-іншому. Щоб вчасно помітити карієс у грудничка і навіть більш старшої дитини, зверніть увагу на його поведінку. Вас повинні насторожити:

  •       відмова від їжі або раптовий плач під час годування;
  •       пережовування їжі на одну сторону;
  •       реакція на холодне, гаряче, солодке;
  •       поява темних смуг, жовтих або білих плям на емалі;
  •       виникнення неприємного запаху з рота.

  Один або кілька симптомів, помічені у своєї дитини, повинні змусити вас звернутися за консультацією до дитячого стоматолога. Фахівці досконально знайомі з особливостями течії карієсу у дітей, що дозволяє їм знаходити оптимальні рішення для лікування захворювання на будь-якій стадії.

  Причини розвитку карієсу у дітей

  Карієс у немовлят і більш старших діток розвивається під впливом різних факторів. Ось найпоширеніші:

  •       Неправильна гігієна ротової порожнини. Зуби треба чистити з першого дня їх появи. Приблизно з одного року можна використовувати м’яку гумову щітку. Для дітей від двох років рекомендується придбати щітку зі щетиною підвищеної м’якості. В цей час зуби очищаються без використання пасти або з застосуванням спеціальних паст для малюків, що не містять фтору. Починаючи з  3-річного віку дітей можна привчати до полоскання зубів і самостійного чищення. Але все ж цей процес повинен проходити під ретельним контролем дорослих.
  •       Тривалий контакт з соками, компотами і чаями в пляшці. Для такої патології є навіть термін «пляшковий». Найчастіше розвивається такий карієс у дітей на передніх зубах. З’являється він при тривалому контакті зубів з солодкими напоями під час годування, особливо під час сну.
  •       Передача інфекції від батьків. Це може статися при використанні однієї й тієї ж ложки, чашки або змочуванні соски слиною дорослого за наявності не пролікованих зубів у роті в батьків, дідусів і бабусь. Все це – найпростіший шлях потрапляння шкідливих бактерій в ротову порожнину малюка.
  •       Генетична схильність, куріння мами під час вагітності, прийом певних ліків. Спадковість і неправильний спосіб життя вагітної може призвести до розвитку досить сильного карієсу молочних зубів.
  •       Надмірне вживання солодощів. У солодкому середовищі шкідливі бактерії поширюються дуже швидко. Найбільшу шкоду представляє карамель, ірис, жувальні цукерки. Після кожного прийому солодощів рекомендується ретельно полоскати зуби, а в ідеалі – чистити їх.

  Незалежно від того, з якої причини виник у дитини карієс молочних зубів, його треба лікувати, і якомога швидше, не чекаючи, поки проблема стане серйозною.

  Методи лікування карієсу у дітей

  Дитячий стоматолог – це не просто лікар, який лікує зуби. Це ще і психолог, який зміг би знайти індивідуальний підхід до юного пацієнта. Від того, яким буде перший досвід звернення до фахівця залежить те, чи буде дитина далі стежити за здоров’ям своїх зубів. Процедури повинні проходити в максимально комфортній психологічній обстановці за присутності одного з батьків або близької людини.

  Ще один обов’язковий момент лікування карієсу, в тому числі і пульпіту у дитини – безболісність процедури. Використовується місцева анестезія як в формі гелів, так і ін’єкційна (у вигляді уколу). Лікар самостійно визначає вид знеболювання і дозування препарату, орієнтуючись на вік юного пацієнта та складність ситуації. У стоматологічному кріслі дитина повинна проводити не більше півгодини. В іншому випадку її втома почне проявлятися у вигляді роздратування, дискомфорту, сліз. Якщо ситуація складна і вимагає досить тривалого стоматологічного втручання, виконується лікування карієсу у дітей під наркозом. Дитину вводять в легкий медикаментозний сон, після якого вона не відчуває ніякого дискомфорту.

  Методи лікування карієсу залежать від ступеня пошкодження зуба.

  Як проходить лікування початкового дитячого карієсу

  Якщо проблема встановлена рано, усунути її можна буде легко і швидко, без застосування травматичних методів. У клініці дитячої стоматології вам можуть запропонувати ремінералізацію, фторування. Ці процедури проводяться дітям починаючи з першого року життя на найпершій стадії карієсу. Процедура не просто усуває наступне поширення патології, але і зміцнює емаль. В цьому випадку зуби покривають розчином на основі фтору, кальцію, які проникають в зубну емаль. Проводиться курсом.

  Як лікують середній і глибокий карієс

  Якщо карієс досить серйозно розповсюдився по емалі, вищенаведені методи не дадуть бажаного результату. Потрібне більш кардинальне лікування, зокрема пломбування. Для дитячих зубів застосовуються матеріали такі як композит, компоміри і склоіономірні цементи. Нерідко до складу пломби вводять фтор, який буде поступово вивільнюватися і зміцнювати зуб. Момент гри в лікування дитячих зубів вносять кольорові пломбувальні матеріали або склади з блискітками.

  Який матеріал для лікування вибрати, визначає стоматолог, оцінюючи клінічну картину.

  Питання-відповідь: популярні питання про дитячий карієс

  У сучасних батьків, які стикаються з проблемою дитячого карієсу, виникає чимало запитань щодо діагностики, лікування і профілактики даного захворювання. На одне з них, зокрема те, чи потрібно лікувати карієс молочних зубів або варто почекати, поки вони зміняться на постійні, ми вже відповіли. Але на цьому потік питань не обмежується. Ось ще кілька моментів, які часто цікавлять батьків.

  Чим відрізняється лікування молочних і корінних зубів?

  Далеко не всі бачать різницю між лікуванням молочних і корінних зубів. І це не дивно, адже принципової відмінності для пацієнтів немає. Різниця лише в тому, які пломбувальні матеріали використовуються в першому і другому випадку. Також не варто забувати, що перші постійні моляри – це не молочні зуби і змінюватися вони не будуть. Вони з’являються у дітей у віці від 5 до 7 років. І їх лікуванням особливо не рекомендується нехтувати.

  Чи можна вилікувати дитячий карієс без бормашини?

  Без використання бормашини можливе лікування тільки початковій стадії карієсу. Але при цьому рекомендується з періодичністю раз на місяць проходити огляди у стоматолога, щоб вчасно помітити повторну появу патології. Якщо емаль вже почала руйнуватися, без бормашини не обійтися. Але сучасні методики лікування максимально безпечні і безболісні, не доставляють особливого дискомфорту юному пацієнту.